NGO NEWS

Nowy projekt dla małopolskich organizacji pozarządowych - NGO Aktywne i Skuteczne
Najnowszy newsletter projektu NGO- Aktywne i Skuteczne
Warsztaty Jak wykorzystać dziedzictwo kulturowe do budowania wizerunku NGO
Pierwsze warsztaty projektu "NGO- Aktywne i Skuteczne"
09/08/2018
16/09/2018
05/09/2018
21/08/2018
Warsztaty

NGO Aktywne i Skuteczne to nowy projekt Związku Centralnego Dzieła Kolpinga w Polsce. Skierowany jest do małopolskich przedstawicieli organizacji pozarządowych, osób oraz grup nieformalnych.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Pierwszy newsletter projektu NGO-Aktywne i Skuteczne. A w nim: opis projektu, grupa docelowa, opis relizowanych działań, nadchodzące wydarzenia oraz wiele innych informacji.

Link do: Newsletter projektu NGO-Aktywne i Skuteczne

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Zapraszamy organizacje pozarządowe z Małopolski na bezpłatne szkolenie pt. "Budowanie wizerunku NGO w oparciu o dziedzictwo kulturowe" realizowane w ramach proejktu NGO - Aktywne i Skuteczne (projekt finansowany z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich). Szkolenie poprowadzi Barbara Łepkowska. Zgłoś się na szkolenie wypełniając formularz zgłoszeniowy i przesyłając na adres: AWisniewska@kolping.pl

Za nami pierwsze szkolenie w ramach projektu NGO- Aktywne i Skuteczne "Siła społeczności- poproś i zbieraj". Czyli członkowie, wolontariusze lub pracownicy małopolskich organizacji pozarządowych wzięli udział w warsztatach budowania społeczności oraz wykorzystywania narzędzi fundrisigowych w celu przygotowania skutecznej kampanii. Szczegółowo omówione zostały zbiórki internetowe, crowfunding, mailing oraz media społecznościowe. Wszystko po to, aby przygotować skuteczną kampanię. fundrisingową.

FIO edycja 2018
Nowy projekt naszej sieci - "Skuteczna partycypacja publiczna NGO"
IV warsztaty projektu "Glokalizacja w edukacji dorosłych"; Łotwa 5-8 październik 2017
Festiwal produktu lokalnego w Bistro Marchewka
12/02/2018
29/11/2017
20/10/2017
Warsztaty,Spotkania
17/05/2017
Warsztaty

Narodowy Instytut Wolności- Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego informuje, iż w terminie 26.02.-21.03.2018 planowane jest przeprowadzenie spotkań regionalnych na temat edycji 2018 Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Za organizację i koorydnację spotkań odpowiedzialni są Pełnomocnicy Wojewodów ds. Społeczeństwa Obywatelskiego. W najbliższym czasie (do 25 lutego) przedstawione zostaną szczegółowe informacje nt. harmonogramu spotkań w poszczególnych województwach.

Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów POLDOC rozpoczął realizację projektu „Skuteczna partycypacja publiczna NGO”

W najbliższą sobotę, 20 maja, w Marchewka Bistro odbędzie się festyn produktów lokalnych "Siła regionów" w godz. 12:00-18:00 w Nowohuckim Centrum Kulutry.

Glokalizacja w edukacji dorosłych
Festyn Integracyjny w Luborzycy
Festiwal Funduszy Europejskich w Myślenicach
Przedstawiciele MSNGO w Małopolskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego
16/04/2017
Warsztaty,Spotkania
12/09/2016
09/06/2016
Spotkania

Glokalizacja w edukacji dorosłych to projekt w ramach programu Erasmus+, którego liderem jest organizacja członkowska MS NGO- Stowarzyszenie LGD "Dolina Raby". Pozostali partnerzy to Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce, Kolpingovo dielo na Slovensku (Kolping Słowacja) oraz Latvijas Lauku Forum (sieć łotewskich lokalnych grup działania).

Sieć Lokalnych Stowarzyszeń Gminy Kocmyrzów – Luborzyca serdecznie zaprasza mieszkańców  na FESTYN INTEGRACYJNY, który odbędzie się 18 września o godz. 14:00 przy Domu Kolpinga, Wysiołek Luborzycki 133

W tym roku Festiwal Funduszy Europejskich zagości po raz pierwszy w Myślenicach.

Miło nam poinformować, że dwóch przedstawicieli naszej sieci zostało powołanych do Małopolskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Nowe technologie w społecznym działaniu
II Forum Małopolskiej Sieci NGO w Tyńcu
Spotkania dla aplikujących do "FIO Małopolska Lokalnie"
Wiaderko Prądu dla Ugandy
18/02/2016
15/01/2016
14/01/2016
19/11/2015
Spotkania

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tomickiej oraz sołtys Tomic zaprasza na  szkolenie: "Nowe technologie w społecznym działaniu". Warsztaty poprowadzi "Latarni Polski Cyfrowej" Jacek Piwowarski.

9 stycznia 2016 r. odbyło się II Forum Małopolskiej Sieci NGO. Gospodarzem wydarzenia była Fundacja Chronić Dobro, która zaprosiła nas do pięknych wnętrz Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Poruszaliśmy istotne dla rozwoju sieci kwestie związane z dotychczasową i planowaną działalnością MS NGO.

Operator programu "FIO  - Małopolska Lokalnie", do którego nabór potrwa do 15 lutego 2016 r. zaprasza na spotkania informacyjne dotyczące zasad programu.

Słońce w Ugandzie zachodzi ok. 18. Od tej godziny wszyscy używają lamp naftowych. Źródłem oświetlenia domów jest też palenisko w izbie. Niestety spaliny powodują choroby oraz pożary. Paliwo jest zaś kosztowne na terenach odległych od miast, a jego spalanie zatruwa środowisko. A przecież prąd to dostęp do świata. Można go wykorzystać do oświetlenia, zasilania urządzeń domowych, a nawet produkowania wody pitnej!