NGO NEWS

Facebook i Instagram w NGO- szkolenie
Uruchom myślenie projektowe w swojej NGO
Organizacje pozarządowe a prawo zamówień publicznych- prawo w zakresie funduszy UE
Zrzutka na wolontariat dla dziedzictwa w opactwie tynieckim

We wrześniu proponujemy kolejne szkolenie w ramach projektu NGO- Aktywne i skuteczne pt. "Facebook i Instagram w NGO- czyli jak działać w social mediach i tworzyć angażujące treści". Celem szkolenia jest wzrost skuteczności w promocji organizacji pozarządowej oraz budowaniu społeczności wokół marki organizacji poprzez działania w social mediach. Szkolenie skierowane jest do członków, wolontariuszy lub współpracowników małopolskich organizacji pozarządowych. Warsztaty poprowadzi Anna Krzemińska.

Termin: 10.09.2019, godz. 16.00-19.00

Miejsce: ul. Żułowska 51, Kraków

Poziom szkolenia: początkujacy i średnio zaawansowani

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

W ramach projektu NGO- Aktywne i Skuteczne zapraszamy organizacje pozarządowe na dwudniowe szkolenie "Uruchom myślenie projektowe w swojej NGO". Na szkoleniu rozwijać będziemy umiejętność myślenia projektowego, zarządzania zespołem w zakresie generowania pomysłów i budowania projektów. Dodatkowo będziemy identyfikować narzędzia zamieniające pomysły na projekt oraz ułatwiające zrozumienie odziaływania projektu na społeczność lokalną. 

Termin: 11-12.07.19 godz. 9.00-16.15

Miejsce: Kraków, ul. Żułowska 51

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

 

Przedstawiamy kolejne szkolenie organizowane w ramach projektu NGO- Aktywne i Skuteczne. Tym razem celem zajęć jest poznanie zasad stosowania prawa zamówień publicznych i zasady konkurencyjności przy realizacji projektów finansowanych z funduszy UE. "Organizacje pozarządowe a prawo zamówień publicznych - prawo w zakresie funduszy UE" odbędzie się 4 lipca 2019 r. w godz. 9.00-16.15 w Krakowie, ul. Żułowska 51

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

 

Fundacja Chronić Dobro przy opactwie Benedyktynów w Tyńcu organizuje zrzutkę na wolontariat dla dziedzictwa w opactwie tynieckim.

Sztuka prowadzenia spotkań. Autorytet, wizerunek i skuteczność lidera
Mobilne Spotkanie Animacyjne w Makowie Podhalańskim
Skuteczna partycypacja publiczna- szkolenia czerwcowe
Małopolski Festiwal Innowacji
27/06/2019
Szkolenia
19/06/2019
Spotkania
18/06/2019
Szkolenia
10/06/2019
Spotkania

Przedstawicieli małopolskich organizacji pozarządowych zapraszamy na bezpłatne szkolenie "Sztuka prowadzenia spotkań. Autorytet, wizerunek i skuteczność lidera" prowadzonę przez Justynę Małkuch-Świtalską, trenerkę nauki, coacha, ekspertkę Komisji Europejskiej ds. programu Horyzont 2020.

Termin: 27 czerwca 2019 r.; godz. 10.00-13.45 

Miejsce: ul. Żułowska 51, Kraków

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

 

Mobilne Spotkanie Animacyjne to propozycja dla grup nieformalnych lub osób, które w trakcie spotkania przy kawie poznają prawne aspekty związane z rejestrowaniem stowarzyszeń w KRS. Tym razem nacisk zostanie położony na korzyściach wynikających z rejestracji Kół Gospodyń Wiejskich, które od niedawna zyskały nowe możliwości finansowania. Spotkanie w ramach projektu NGO- Aktywne i Skuteczne

 Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

 

Skuteczna partycypacja publiczna NGO to partnerski projektu Związku Centralnego Dzieła Kolpinga w Polsce i Stowarzyszenia Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów POLDOC mający na celu rozwój potencjału małopolskich organizacji pozarządowych w procesie stanowienia prawa.

Przedstawiamy czerwcowe wydanie newslettera w ramach projektu NGO-AS = Nowa Generacja Organizacji - Aktywne i Skuteczne,  dofinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w edycji 2018 r. Tematem przewodnim są innowacje społeczne. 

Wesołych Świąt Wielkanocnych!
Newsletter- Wielki Tydzień i wiosenne lektury w sektorze NGO
Zarządzanie projektami poprzez arkusze kalkulacyjne IT
Szkolenie Cyfrowa podróż darczyńcy

Radosncy, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, miłości i nadziei. Wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodzinnym i wśród przyjaciół. 

W ósmym newsletterze projektu NGO- Aktywne i Skuteczne zachęcamy do konkretnej lektury, podsumowujemy dotychczasowe działania projektowe i składamy wielkanocne życzenia. Cały tekst można przeczytać TUTAJ

#FIO

Zarządzanie projektami poprzez arkusze kalkulacyjne IT to szkolenie, które umożliwi kadrze organizacji pozarządowych z Małopolski nabycie praktycznej wiedzy w zakresie wykorzystania arkuszy kalkulacyjnych i narzędzi on-line do zarządzania projektem, sprawnego prowadzenia dokumentacji projektu, wizualizacji, zarządzania budżetami, szacowania kosztów oraz optymalizacji czasu pracy. 

Termin: 8-9 kwietnia 2019 r., w godz. 9.00-16.00, ul. Żułowska 51, Krakow

Trener: Bartosz Kosiński

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Cyfrowa Podróż Darczyńcy – jak zabrać Twojego Darczyńcę w podróż, w czasie której pokocha Twoją organizację. Szkolenie przedstawi praktyczne wskazówki, porady i rozwiązania pozwalające samodzielnie planować komunikację w sieci. W tym wypadku podróż Darczyńcy to nic innego jak proces pozyskania, zaopiekowania i utrzymania ofiarodawcy przy użyciu narzędzi online. Adresowane do małopolskich organizacji pozarządowych

Termin: 26 marca 2019, w godz. 9.00-16.15, ul. Żułowska 51, Krakow

Trenerzy: Anna Anioł i Szczepan Kasiński

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

 

Szkolenie "1% zbieraj więcej"- Nowa data
FIO na start 2019
Wesołych świąt Bożego Narodzenia!
Jak pozyskać dotację z programu ASOS na 2019 r.

UWAGA! Nowy termin szkolenia!

Data: 06.03.19 r. godz. 9.00-16.15

Ze względu na niską frekwencję, zmieniliśmy termin szkolania. 

Zapraszamy organizacje pozarządowe z Małopolski na bezpłatne szkolenie "1% zbieraj więcej", realizowane w ramach projektu NGO- Aktywne i Skuteczne. Na szkoleniu organizacja pozna najnowsze zmiany dotyczące 1% i zaplanuje swoją kampanię. Ponadto uczestnicy dowiedzą się z jakich narzędzi skorzystać, by skutecznie docierać z przekazem oraz jak budować długofalowe relację z podatnikami. Szkolenie adresowane jest do pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych ze statusem OPP, lub osób zbierających środki na „cele szczegółowe” kampanii 1%. Warsztat przeznaczony dla osób o podstawowym i zaawansowanym poziomie wiedzy. 

Data: 06.03.19 r. godz. 9.00-16.15

Miejsce: Kraków ,ul. Żułowska 51

Zapisy przyjowane są do 22 lutego: awisniewska@kolping.pl, tel.: +48 12 418 77 61; formularz zgłoszeniowy TUTAJ

 

W ramach projektu NGO- Aktywne i Skuteczne zapraszamy na szkolenie "FIO na start 2019" czyli jak pozyskać dotację i realizować swoje społeczne cele. Szkolenie realizowane w formie warsztatowej umożliwi kadrze organizacji pozarządowych z Małopolski nabycie praktycznej wiedzy jak pozyskać dotację na projekty społeczne i obywatelskie w ramach programu FIO w 2019 r. 

Termin: 17 stycznia 2019 r.

Miejsce: ul. Warszawska 1/6, Kraków

Czas: 9.00-16.15

Zgłoszenia do 15 stycznia, Anna Wiśniewska, tel.: +48 12 418 77 61; e-mail: : AWisniewska@kolping.pl 

Formularz zgłoszeniowy TUTAJ

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Celem szkolenia jest nabycie wiedzy dot. możliwości finansowania projektów w ramach programu ASOS na rok 2019. Zapoznanie się z dokumentacją projektową, rodzajami dofinansowanych działań oraz zasadami zarządzania budżetem. 

Termin: 15 grudnia 2018 r. (sobota)

Miejsce: ul. Żułowska 51, Kraków

Czas: 9.00-16.15

Zgłoszenia do 13 grudnia, Anna Wiśniewska, tel.: +48 12 418 77 61; e-mail: : AWisniewska@kolping.pl 

Formularz zgłoszeniowy TUTAJ

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich