NGO NEWS

Nowy projekt naszej sieci - "Skuteczna partycypacja publiczna NGO"
IV warsztaty projektu "Glokalizacja w edukacji dorosłych"; Łotwa 5-8 październik 2017
Festiwal produktu lokalnego w Bistro Marchewka
Glokalizacja w edukacji dorosłych
29/11/2017
20/10/2017
Warsztaty,Spotkania
17/05/2017
16/04/2017
Warsztaty,Spotkania

Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów POLDOC rozpoczął realizację projektu „Skuteczna partycypacja publiczna NGO”

Na początku października przedstawiciele organizacji członkowskich MSNGO wzięli udział w czterodniowym pobycie studyjnym na Łotwie w ramach projektu "Glokalizacja w edukacji dorosłych" z programu Erasmus +.

W najbliższą sobotę, 20 maja, w Marchewka Bistro odbędzie się festyn produktów lokalnych "Siła regionów" w godz. 12:00-18:00 w Nowohuckim Centrum Kulutry.

Glokalizacja w edukacji dorosłych to projekt w ramach programu Erasmus+, którego liderem jest organizacja członkowska MS NGO- Stowarzyszenie LGD "Dolina Raby". Pozostali partnerzy do Fundacja Dzieła Kolpinga, Kolpingovo dielo na Slovensku (Kolping Słowacja) oraz Latvijas Lauku Forum (sieć łotewskich lokalnych grup działania).

Festyn Integracyjny w Luborzycy
Festiwal Funduszy Europejskich w Myślenicach
Przedstawiciele MSNGO w Małopolskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego
Nowe technologie w społecznym działaniu

Sieć Lokalnych Stowarzyszeń Gminy Kocmyrzów – Luborzyca serdecznie zaprasza mieszkańców  na FESTYN INTEGRACYJNY, który odbędzie się 18 września o godz. 14:00 przy Domu Kolpinga, Wysiołek Luborzycki 133

W tym roku Festiwal Funduszy Europejskich zagości po raz pierwszy w Myślenicach.

Miło nam poinformować, że dwóch przedstawicieli naszej sieci zostało powołanych do Małopolskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tomickiej oraz sołtys Tomic zaprasza na  szkolenie: "Nowe technologie w społecznym działaniu". Warsztaty poprowadzi "Latarni Polski Cyfrowej" Jacek Piwowarski.

II Forum Małopolskiej Sieci NGO w Tyńcu
Spotkania dla aplikujących do "FIO Małopolska Lokalnie"
Wiaderko Prądu dla Ugandy
Seminaria dla kobiecych NGO
15/01/2016
14/01/2016
19/11/2015
04/11/2015
Warsztaty

9 stycznia 2016 r. odbyło się II Forum Małopolskiej Sieci NGO. Gospodarzem wydarzenia była Fundacja Chronić Dobro, która zaprosiła nas do pięknych wnętrz Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Poruszaliśmy istotne dla rozwoju sieci kwestie związane z dotychczasową i planowaną działalnością MS NGO.

Operator programu "FIO  - Małopolska Lokalnie", do którego nabór potrwa do 15 lutego 2016 r. zaprasza na spotkania informacyjne dotyczące zasad programu.

Słońce w Ugandzie zachodzi ok. 18. Od tej godziny wszyscy używają lamp naftowych. Źródłem oświetlenia domów jest też palenisko w izbie. Niestety spaliny powodują choroby oraz pożary. Paliwo jest zaś kosztowne na terenach odległych od miast, a jego spalanie zatruwa środowisko. A przecież prąd to dostęp do świata. Można go wykorzystać do oświetlenia, zasilania urządzeń domowych, a nawet produkowania wody pitnej!

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie rozpoczyna realizację cyklu seminariów dla kobiecych organizacji pozarządowych (m.in. KGW) lub działających na rzecz kobiet na obszarach wiejskich pt. "Babiniec II – jarmark wiedzy i innowacji".

W Osieku zmierzyli się z legendą "DUCHA WODZA TATARSKIEGO"
Wolontariat w DOMU DZIECKA - czy to dla mnie?
Szkolenia z zakresu edukacji globalnej (sprawiedliwy handel, odpowiedzialna konsumpcja)
Województwo Małopolskie dofinansuje wkłady własne organizacji pozarządowych

Piętnaście zespołów ukończyło pierwszą edycję gry terenowej „Duch wodza tatarskiego”. Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w Osieku w ramach programu Fundacji Banku Zachodniego WBK „Tu mieszkam, tu zmieniam”.

Portal www.DomyDziecka.org działający pod patronatem Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga „Klub Celtycki”, zaprasza do współpracy osoby pełnoletnie, które chciałyby zaangażować się w pracę wolontarystyczną na rzecz dzieci i młodzieży z domów dziecka.  Organizator zaprasza na szkolenie, które odbędzie się w Oświęcimiu przy pl. Św. Maksymiliana 2 w dniu 24.09.2015 r w godz.: 16:00-20:00. Wolontariat będzie odbywać się w Oświęcimiu, Chrzanowie i Krakowie (można wskazać placówkę).

Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce zaprasza członków, wolontariuszy, pracowników małopolskich organizacji pozarządowych, mieszkających poza Krakowem do bezpłatnego udziału w projekcie z zakresu Edukacji Globalnej pn. „Odpowiedzialny konsument. Moje codzienne wybory – nasza wspólna sprawa”!

Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych pn. „Dofinansowanie wkładu własnego do projektów finansowanych z funduszy zewnętrznych”. Nabór do 15 września 2015 r.